Як блогери заробляють гроші?

Як блогери заробляють гроші?
Зміст:
  Зміст:

Ми пишемо цю статтю з конкретною метою: для прозорості серед пересічного читача блогу.
Ця стаття для всіх, хто ставив різноманітні запитання, наприклад:

 • Як блогери заробляють гроші?

 • Як ведення блогу сприяє заробітку грошей?

 • Як люди заробляють гроші на блогах?

Як блогери заробляють гроші?

Зазвичай це перше запитання, яке мені задають, коли хтось дізнається, що я постійно веду блог. Отже, ось відповідь нижче!

Як блогер, моя основна увага — це мій блог/веб-сайт і заробіток на статтях, які я пишу на ньому. Я також публікую публікації в соціальних мережах, але це лише побічний продукт мого основного бізнесу… не дуже відрізняється від чогось на зразок місцевого підприємства, яке має сторінки в соціальних мережах для просування свого бізнесу. Іншими словами, основний бізнес відрізняється від соціальних мереж, але може бути і по іншому.

Для людини, яка впливає на соціальні мережі, основним бізнесом є вміст соціальних мереж.

Наприклад, я можу продавати товари як у своєму блозі, так і в соціальних мережах. На мій погляд, розрізнення полягає переважно в тому, де лежить головна увага.

Також хочу зауважити, що деякі блогери наймаються компанією для написання статей для блогу компанії - як співробітники або позаштатні автори. Ці люди отримують гроші від компанії в обмін на статтю, і це не те, про що я збираюся тут розповідати.

Більшість блогерів отримують дохід за допомогою певної комбінації наступного:

 • показ оголошень

 • афілійований маркетинг

 • спонсорство

 • продуктів

 • послуги

 • членства/підписки

Давайте поговоримо про кожну та про те, хто платить!

Медійні оголошення

Хто платить блогеру: рекламні мережі та/або будь-яка особа, бренд чи компанія, яка купує рекламний простір безпосередньо у блогера (а не у читача блогу)

Ютуб блогери зазвичай отримують гроші за кожен раз, коли читач просто бачить оголошення. Сума розраховується з розрахунку на кожні 1000 переглядів.

Заробіток також залежить від великої кількості деталей, у тому числі теми блогу, охоплень, країн тощо.

Медійну рекламу також можна купувати та продавати безпосередньо між блогером і особою чи компанією. Наприклад, інколи автори закуповують медійну рекламу для своїх книг в блогах.

Що хорошого в медійній рекламі для блогерів, так це те, що ми можемо отримувати прибуток від статей просто за рахунок того, що люди їх читають, навіть протягом місяців і років після того, як ми вперше їх написали. І вони залишають цей вміст безкоштовним для читача!

Що погано в медійній рекламі, так це те, що для того, щоб дохід блогера став суттєвим, потрібен великий трафік, блогеру все одно потрібно підтримувати сайт і статті, щоб зберегти та збільшити трафік, а реклама може виглядати непривабливою для читача.

Партнерський маркетинг 

Хто платить блогеру: люди, бренди та компанії, які продають продукти чи послуги (не читач блогу)

Партнерський маркетинг означає процес, за допомогою якого блогери можуть заробляти комісійні, залучаючи клієнтів для придбання продуктів інших людей/компаній (або виконання певних інших дій, як-от підписка на блог, який рекламується - клієнт отримує безкоштовний гайд).

Зазвичай читач блогу повинен натиснути посилання, у якому вбудовано унікальний код блогера, а потім придбати товар протягом певного періоду часу, щоб блогер отримав гроші.

Терміни дуже різноманітні. Деякі покупки потрібно зробити негайно, щоб продаж «зарахувався», а в інших випадках вони можуть відбутися пізніше. Комісія зазвичай коливається від копійок до 50-100 доларів (і навіть більше, але це дуже рідко) за продаж. Блогери зазвичай отримують невеликий відсоток від загальної суми продажу, тому комісійні так сильно відрізняються.

У афілійованому маркетингу є багато хорошого і багато поганого. Чудово те, що блогери зазвичай отримують комісійні від загальної суми продажу. Отже, якщо ви натиснете посилання на книгу, а потім купите телевізор (або обидва), блогер може отримати комісію за все.

Мені також подобається, що афілійований маркетинг допомагає залишати мій вміст безкоштовним для читачів блогу, і що я можу вибирати будь-які продукти, які хочу просувати, а також говорити про них, як завгодно. Це допомагає зберегти аутентичність, що дуже важливо для мене як для блогера.

У афілійованому маркетингу також є багато поганого.

Наприклад, хтось може потрапити під вплив блогера в Інтернеті, а потім зайти в магазин, щоб зробити покупку, за що блогер не отримає комісійних. Бренди/компанії також можуть змінювати умови програми, тож блогери можуть докласти багато зусиль для створення реклами заздалегідь, лише для того, щоб комісійні різко зменшилися (або були повністю скасовані).

Спонсорська допомога

Хто платить блогеру: люди, бренди та компанії, які продають продукти чи послуги (не читач блогу)

Спонсорство зазвичай означає, що особа, бренд або компанія заплатили блогеру за те, щоб він розповідав про їхній продукт або послугу в його блозі та/або на платформах соціальних мереж. В останні роки це трапляється набагато частіше в соціальних мережах, ніж у блогах.

Знову ж таки, що добре в спонсорстві, це те, що це платна реклама, яка допомагає читачеві блогу залишати весь вміст безкоштовним або дешевим.

Однак у спонсорстві також є багато поганого або складного. Всупереч тому, що може здатися ззовні, насправді важко отримати контракт ПЛЮС багато роботи за кадром.

Дохід від спонсорства може коливатися від безкоштовного продукту (бартер) до тисяч доларів (або навіть десятків тисяч доларів, залежно від розміру вашої аудиторії та того, що рекламується). Нарешті, деякі спонсорські пропозиції можуть здаватися читачам блогу нещирими, особливо якщо вони часто публікуються.

Продукти

Хто платить блогеру: читач блогу

Коли я говорю про те, як блогери заробляють на продуктах, я маю на увазі продаж своїх ВЛАСНИХ інфо/продуктів. Це, наприклад, мерч, товари ручної роботи, книги чи цифрові продукти.

Хоча деякі продукти не вимагають від блогера великих зусиль після їх створення, а деякі вимагають значного керування. Є ще багато чого, що потрібно зробити та інвестувати з точки зору бізнесу, від податків до страхування, обслуговування клієнтів, зберігання, авансових інвестицій тощо.

Блогери можуть заробляти кілька доларів тут і там на власних продуктах або вони можуть керувати власними магазинами і навіть власними імперіями, а також будь-чим іншим. Приклад: Таня Парфільєва і Іван Кришталь та їх спільний бізнес CHER17.

Послуги

Хто платить блогеру: будь-яка особа чи компанія, яка їх купує, включаючи читача блогу

Багато блогерів також заробляють гроші за допомогою послуг, і ці послуги можуть мати нескінченну кількість форм. Наведу кілька прикладів: коучинг, консультування, створення контенту та навіть справді специфічні завдання, як-от бухгалтер-блогер, який обробляє ваші податки.

Деякі блогери використовують свій блог як засіб маркетингу для своїх послуг. Наприклад, я знаю дуже успішного блогера про домашній декор, який зараз використовує свій блог, як спосіб розвивати улюблену справу - дизайн інтер’єру.

І, знову ж таки, дохід від послуг блогерів може коливатися від надзвичайно низького до надзвичайно високого.

Я думаю, що плюси та мінуси тут можуть бути дуже конкретними, тому я не збираюся їх коментувати. Наприклад, одному гастрономічному блогеру подобається продавати уроки кулінарії - як джерело доходу, тоді як іншому може не подобатися, що це забирає час у самого блогу. Деяким людям важко знайти клієнтів, тоді як іншим це легко, або їм може знадобитися лише один або два клієнти, щоб це добре працювало для них самих.

Членство/Підписка 

Хто платить блогеру: будь-яка особа чи компанія, яка їх купує, включаючи читача блогу

Членство та підписка набирають популярності в Україні, але я не думаю, що вони належать до продуктів чи послуг, тому я виділив їх в окрему категорію.

Підписка – це, по суті, оплата читачем за вміст, будь то весь вміст чи додатковий. Блогери, які пропонують платну підписку, зазвичай пропонують поєднання безкоштовного та платного вмісту. Однією з поширених підписок є Патріон з додатковим контентом для шанувальників.

Членство може бути подібним до підписки, але воно також може мати різні форми. Вони можуть включати клуби, закриті Telegram чати тощо. Деякі блогери також продають електронні курси як членство, за допомогою якого учасники можуть отримати доступ до вмісту протягом установленого часу та/або отримати більше вмісту з часом.

Членство може надати читачеві більше особистого доступу до блогера, що може бути особливо корисним у підтриманні звя’зків з аудиторією. Недоліком для читача є те, що контент не є безкоштовним.

Що стосується блогерів, багато зусиль потрібно, щоб отримати (і утримати) платних членів, ніж безкоштовних читачів, і це можна розглядати як позитивне так і негативне.

І, знову ж таки, можна заробити від кількох доларів до значного доходу від членства чи підписки.

Скільки заробляють блогери?

Зараз ви можете зрозуміти, що сума, яку заробляють блогери, сильно залежить від їхньої унікальної читацької аудиторії, унікальних джерел доходу та ефективності використання цих джерел.

І пам’ятайте, що окрім того, що прибутки від блогів різко різняться, блоги також є підприємствами, які оплачують витрати, податки, державні збори, нарахування заробітної плати, маркетинг тощо.

Є блогери, які заробляють 0 доларів (або менше 0 доларів), а є блогери, які заробляють понад 1 мільйон доларів (так, дійсно) на рік.

Часті питання

Як блогери отримують гроші?

Більшість блогерів отримують свої гроші за певну комбінацію наступного: медійна реклама, афілійований маркетинг, спонсорство брендів, продаж продуктів, послуги, членство та/або підписки.

Чи платять блогерам за перегляди?

Блогери отримують гроші за перегляди, якщо вони мають у своєму блозі рекламу, яка зазвичай оплачується за перегляд. В іншому випадку блогерам зазвичай платять не за перегляди, а за продаж будь-якої різноманітності продуктів і/або послуг.
 

Висновок:
Тепер ви знаєте відповідь на питання «Як блогери заробляють гроші?» Особливо я сподіваюсь, що читачі відчують та краще зрозуміють, як їх читацька аудиторія підтримує бізнес.

10
12
Підписатися - Ми не відправляємо спам і ви можете відписатися будь-якої миті
- Контент оновлюється приблизно 1-2 рази на тиждень